+420 603 817 418 gregorymanagement@centrum.cz

Umělci

 

KRABAT

80’s HARD ROCK PUNK LEGEND

Skupinu KRABAT založili v roce 1982 mladí muzikanti Pavel Řehoř, Tom Jegr, Jiří Navrátil a Slávek Fric.

Veřejně vystupovali v letech 1983 – 84, kdy jejich vlastní tvorba mísící vlivy hard rocku, metalu, punku a nové vlny, svobodomyslnost a nevázané vystupování způsobila na brněnsku mezi mládeží doslova pozdvižení. Fanoušci začali jejich vystoupení záhy navštěvovat v hojném počtu a to přinášelo konflikty s tehdy ještě velmi tuhým režimem. Komunističtí kulturní bafuňáři pod vedením důstojníků Stb jim postupně pod různými záminkami znemožnili veřejné vystupování. Poslední koncert v dubnu 1984 se stal vyloženě protirežimní demonstrací.

Po kapele zůstaly pouze velmi nekvalitní nahrávky pořizované fanoušky na přenosné kazeťáky. Polooficiální koncert u příležitosti kulatých narozenin členů kapely po 35 letech vzbudil takový zájem, že brzy následovaly další, již oficiální vyprodané koncerty. Kapela se poté rozhodla věrným fanouškům odměnit prvním studiovým albem. To vzniklo na podzim 2019 ve studiu Citron v Ostravě a bylo shodou okolností dokončeno stylově 17. listopadu.

Album obsahuje 16 původních, dosud nikdy nenahraných skladeb. Vyšlo 2.2.2020 a pokřtěno bylo na BEATFESTU v KC Semilasso Brno 27.2.2020.

www.krabatrock.cz

 

ZADÁCI

Do nedávna se zdálo, že v historii pop music už se vše podstatné odehrálo, že nic opravdu nového nemůže překvapit. Ovšem pouze do zlomového dějinného okamžiku, kdy se z pivních peřejí, výrazně zlatavě rumově až smaragdově peprmintově zabarvených, protékajících hospodami a stánky na březích oblíbených českých, moravských, ba i slovenských řek, vynořil nečekaně, avšak drtivě přesvědčivě famózní přírodní úkaz od těch dob jednou pro vždy na věky věků zvaný ZADÁCI!

Zpěvák a autor Martin Kudlička stvořil za léta sjíždění všech těch populárních toků flotilu songů opěvujících vše kolem veselého života na nich, a jednoho dne se rozhodl obklopit partou kamarádů, stejně zkušených jak hudebně tak vodácky, a začít tuto tvorbu provozovat živě k potěše všeho vodáckého i nevodáckého lidu. S přibývajícími koncerty, většinou přecházejícími do několikadenních divokých večírků, přibývalo do repertoáru množství neuvěřitelných cover verzí světových megahitů. Takže dnes můžete slyšet, vedle už zlidovělých popěvků jako Berounka, Sázavské tůně, Zlatá koruna apod., nenapodobitelná provedení velikánů jako např. DEPECHE MODE, AC/DC, STNG, TINA TURNER, PINK FLOYD atd. a to s českými texty s vodáckou tematikou.

Vzhledem k tomu , že v Česku a na Moravě se stává vodákem alespoň příležitostně doslova každý druhý napříč fanoušky všech hudebních žánrů, ZADÁCI mají široké pole působnosti na akcích všeho druhu. Jsou vítaným osvěžením v podstatě jakéhokoliv festivalu, folkového, metalového, punkového i jazzového, ve vodáckou veselici promění večer v kterémkoliv klubu či firemní party.Vystoupili už na jednom podiu s takovými veličinami jako DEEP PURPLE nebo PRAŽSKÝ VÝBĚR. S nástrojovým vybavenim cajon, kytara, banjo, mandolína, baskytara a klávesový dechový nástroj Hammond, s šesticí silných hlasů nesmazatelně zabarvených bohatými životními zkušenostmi, připlují rádi ZADÁCI i k Vám!

www.zadaci.cz